Lostar’da Staj Süreci

Şirketinizin çalışmaları genel olarak nelerdir?
Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş. olarak üç farklı birim ile faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu birimler teknik, süreç ve yazılım.
Bu birimlerin çalışma alanları ve sunduğu hizmetleri internet sitemizdeki “Hizmetlerimiz” bölümünden inceleyebilirsiniz.

Staj programınız nasıl?
Lostar öğrenciler için iki farklı staj programı seçeneği sunmaktadır. Bunlar; yaz stajı ve uzun dönem staj programı.

Yaz stajı: Bu staj programı yaz döneminde kısa süreli staj imkanı sunmaktadır. (Bu yaz -2017 yazı- Siber Güvenlik Yaz Kampı sebebiyle siber tarafa yaz stajı başvurusu alınmamakla birlikte diğer departmanlar için başvurularımız devam etmektedir.)

Uzun dönem staj programı: Bu program genellikle 3. veya 4. sınıf öğrencilerinin okul dışındaki boş günlerinde Lostar’ da ilgili ekipler ile çalışarak tecrübe edinebilecekleri staj programıdır. Bu program stajyerin okulundan mezun olması ile son bulur, başarılı stajyerler personel olarak işe alınır.

Ne zaman stajyer başvurusu alıyorsunuz?
Lostar olarak stajyer arkadaşlar ile çalışmayı, tecrübelerimizi onlarla paylaşmayı çok seviyoruz ve stajyer kadromuz müsait olduğu sürece başvuruları değerlendiriyoruz. Ancak bu sene Siber Güvenlik Yaz Kampı uygulamamız olduğundan 2017 yazı için siber tarafa yaz stajı başvurusu almıyoruz. Kamp ile ilgilenen arkadaşlar  “Kariyer” bölümünde bulunan “Siber Güvenlik Yaz Kampı” kısmından detaylı bilgi alabilir, diğer departmanlar için yaz stajı veya yaz stajı  dışındaki başvurular içinse “Kariyer” sayfasındaki “Başvuru” kısmından bize katılma şansını yakalayabilirler.

Daha önceden Lostar’da staj yapmış kişilerle iletişim kurabilir miyim?
Linkedin veya diğer sosyal ağlarda ilgili kişileri bularak kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Lostar’ da staj yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?
Lostar.com.tr’deki “Kariyer” sayfası aracılığı ile staj başvurusunda bulunabilirsiniz. 20 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

CV’ mi nasıl iletebilirim?
Lostar olarak sadece kariyer sayfamız üzerinden gelen başvuruları değerlendiriyoruz, mail veya farklı bir yöntem ile iletilen CV’ ler incelenmemektedir.