Sigorta

Sigorta sektöründeki şirketler, bir yandan rekabet ortamındaki mücadelerini sürdürürken, bir yandan da yasal zorunluluklara uyum sağlamaya ve yeni regülasyonlara hazır olmaya çalışırlar. Finans sektöründeki küreselleşme de sigortacılık sektörünü dolaylı olarak etkiler. Böylece oluşan yeni riskler ve uyulması gereken yönetim sistemlerinin çeşitlenmesi ise, sektördeki kurumların odaklanması gereken noktaların sayısını arttırır.

Bilgi güvenliği ihtiyaçları, PCI Payment Card Industry Data Security Standard (PCI-DSS), COBIT uyumluluğunun zorunlu hale geleceği beklentisi, tedarikçilerin yönetimi ve ISO 27001, ITIL, BS-25999 gibi standartlaşmış yönetim sistemlerinin kurumların yönetişim modeli haline gelmeye başlaması, sektördeki değişime ayak uydurmak ve rekabet ortamında avantajlı konuma geçmek için sigorta şirketlerinin izlemesi gereken yolu belirler.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sigortacılık sektöründeki büyük oyuncularla yıllardır devam eden işbirliklerimiz, gerçekleştirdiğimiz danışmanlık, denetim projeleri sayesinde uzman bir kadroyla çalışırız. Mevzuatlara uyum sürecinde danışmanlık ve denetim hizmetlerimiz ile destekçiniz oluruz. Deneyimli kadromuzla bu alanlarda iyileştirmeler yapmanızı sağlarız.

Sunduğumuz hizmetlerde hedefimiz, gereksiz yatırımlar yapmanızın önlenmesi, öncelikli problemlerinize öncelikli çözüm sağlanmasıyla yatırımlarınızın geri dönüşlerinin üst seviyede gerçekleşmesi ve proje hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlamaktır.

Size, aşağıda yer alan konularla ilgili ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Sigorta sektörü için sunduğumuz hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

Anahtar Kelimeler: Denetim, Danışmanlık, Eğitim, Bilgi Güvenliği, BT yönetişimi, İş Sürekliliği, ISO 27001 Yönetim Sistemi, Güvenli Yazılım Geliştirme, Teknik Denetimler, Penetrasyon Testleri, İç Penetrasyon Testi, Dış Penetrasyon Testi, Code Review, DoS Testleri, DDoS, Sigorta Sektörü, Hazine Müsteşarlığı, Yönetmelik, Suistimal İnceleme ve Adli Bilişim (Computer Forensics) , PCI-DSS, GAP Analizi, CobiT, Val IT, ITIL, ISO 20000, ISO 27001, SoX Uyumluluk, Hukuki Uyumluluk, Olay Yönetimi, Değişim Yönetimi, Problem Yönetimi, Varlıkların Sahipliği / Kritikliği BT Dışkaynak Kontrat Danışmanlığı /Denetimi, BS 25999; BS 25777, NFPA 1600, İş Sürekliliği Yönetimi (BCM), BT Felaketten Kurtulma (DRM), Olağanüstü Durum Merkezi, Tatbikat Yönetimleri, Süreç Analizleri, Teknoloji, Sertifikasyon, Tedarikçi Denetimleri, 3. Taraf Denetimler, Tatbikat Yönetimi, Risk Yönetimi, Acil Durum Eylem Planı, DRC, DR Danışmanlık Hizmetleri, BT Hizmet Yönetimi